Ön Kuluçka

Pusula Ön-Kuluçka Merkezi

PUSULA Girişimcilik merkezinden eğitim faaliyetlerini alan öğrenci uzmanların rehberliğinde büyük ölçüde olgunlaştırdığı fikirlerinin değerlendirilmesi için Malatya Teknokent PUSULA Ön-kuluçka Merkezi Yönetimine başvuru yapacaktır. Başvurusu incelenen girişimcinin fikrinin yapılabilirlik ve katma değer gibi temel eşik parametrelere göre değerlendirilmesi yapılacaktır. Değerlendirme kriterlerine göre fikrin olduğu gibi onaylanması, revize edilmesi ya da reddedilmesi gibi nihai sonuçlar açıklanacaktır. Fikirleri onaylanan girişimciler ön-kuluçka merkezinde tahsis edilen alanlarda girişimcilik, geliştirme ve prototip üretimi gibi temel faaliyetlere başlayacaktır.

 

PUSULA Ön-kuluçka merkezinde aynı anda 30 girişimcilik faaliyetinin yürütülebilecektir. Bu girişimler için kullanılacak alanların proje gelişim süreçleri ve ek süre taleplerine göre 8 – 12 ay gibi belirli bir süre kullanımı sağlanacaktır.

 

Girişimcilerden aylık ve üç aylık gelişim raporları istenecek, geliştirdikleri fikirler yerinde görülerek analiz edilecek ve proje ilerlemesi puanlandırılmaktadır. Belirli bir puan altında kalan girişimci için uzmanlar tarafından yönlendirme ve rehberlik işlemleri yapılmaktadır. Girişimci faaliyetlerinde herhangi bir gelişme gözlenmemesi durumunda ön-kuluçka merkezi ile ilişkisi kesilmektedir. Bir sonraki döneme kadar ise aynı fikir ile merkeze tekrar başvuru yapamayacaktır. Diğer taraftan ilerleme kaydeden girişimciler için proje yönelimli eğitimler düzenlenecek ve fikirlerini ön-kuluçkadan firma faaliyetlerine çevirmeleri hakkında kapsamlı bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bu kapsamda girişimcilere proje yazımı desteğinin cüzi bir maliyetle sunulması planlanmaktadır.

 

Çok başarılı bulunan girişimcilere ise ön-kuluçka merkezi içerisinde yer alan ödül odaları belirli bir süre (2 – 4 ay) tahsis edilmektedir. Süreç sonunda diğer girişimlerden çok başarılı olanlar olursa ödül odası bu kez bu girişimciye tahsis edilecektir.

 

Girişimcilik merkezi bir yandan öğrencilere gerekli danışmanlık, yönlendirme ve oryantasyon faaliyetlerini yürütürken ön-kuluçka merkezi de fikirlerin hayata geçirilmesi faaliyetlerini yürütmektedir.

 

Detaylı Bilgi için altta yer alan siteye git butonuna tıklayınız.

Pusula Ön-Kuluçka Merkezi
SİTEYE GİT
TOP