DANIŞMANLIK ve MENTORLUK

01

Danışmanlık/Mentörlük

Eğitimler sonunda iş fikri sahiplerine yönelik iş fikri geliştirme ve iş planı hazırlama danışmalığı/mentorlüğü verilmektedir. Bu sayede ön kuluçkaya giden girişimci adaylarının iş fikirlerinin niteliği arttırılmış ve iş planı oluşturulmuş olması sağlanmaktadır.

02

PUSULA Girişimcilik Merkezi Mentor Havuzunda yer almak isteyen veya davet edilen kişiler linkte yer alan formu doldurur.

03

Formlar İnönü Üniversitesi mentor değerlendirme kurulu ve Malatya Teknokent/TTO yönetimi tarafından, mentorun formda açıklamış olduğu uzmanlık alanı ve tecrübeleri doğrultusunda ve girişimcilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak değerlendirilir. 

04

Bir PUSULA mentorundan beklenen temel yetkinlik ve kriterler bağlantıda belirtildiği gibidir. PUSULA Girişimcilik Merkezinde mentorluk yapacak kişiler mutlaka bir Mentor Oryantasyonu etkinliğine davet edilir.

05

Mentor Oryantasyon sürecinin ardından tüm mentorlardan, PUSULA Mentor Taahhütnamesi’ni imzalaması beklenir. Taahhütnameyi imzalayarak PUSULA Girişimcilik yönetimine ileten mentorlar uygun zamanlarına göre girişimciler ile görüşmesi sağlanır.

TOP